Duszpasterstwo rodzin

ministry

Duszpasterstwo Rodzin Kościoła Chrystusa Zbawiciela w Krakowie koncentruje się na sprawach dotyczących małżeństwa i rodziny. Ludzie pragną, aby ich małżeństwa były szczęśliwe, często jednak nie wiedzą, jak mogą tego osiągnąć. Celem Duszpasterstwa jest pomoc małżeństwom w osiągnięciu tych zamierzeń przez prezentację chrześcijańskiego nauczania na temat życia rodzinnego.
Główną formą pracy są konferencje i seminaria dla małżeństw oraz dla rodziców. W prezentowanych wykładach przedstawiane są chrześcijańskie zasady życia w małżeństwie i rodzinie, bogato ilustrowane życiowymi przykładami.

Duszpasterstwo Rodzin organizuje także wczasy dla rodzin. Oprócz dobrego wypoczynku uczestnicy mają okazję usłyszeć nauczanie Biblijne, wziąć udział w seminariach i grupach dyskusyjnych. Jest też okazja do wspólnej zabawy i nauki języka angielskiego dla dzieci i dla dorosłych.

Duszpasterstwo Rodzin ma zamiar organizować spotkania w małych grupach dyskusyjnych. Będą to małe grupy dyskusyjne, w których spotykają się małżeństwa pragnące stale polepszać swoją więź. Dla tych grup przygotowane zostały materiały i zawsze jest zapewniona opieka duchownych Kościoła.